دریافت ویلای لوکس ۴۲۰ میلیاردی در قبال فرار یک متهم اقتصادی

02:54332۲

تاریخ انتشار:

نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری: اکبر طبری در طول حدود ۲۰ سال حضور در قوه قضاییه علیرغم این که رابطه استخدامی نداشته و مامور به خدمت بوده، اقدامات مجرمانه وسیعی را رقم زده است.
وی با تشکیل گروه مجرمانه و مراودات ناسالم و تبانی با صاحبان پول و ثروت موجب شد تا دفتر وی به عنوان کانونی جهت مراجعه برخی از متهمان برای حل پرونده خود، تبدیل شود.
طبری با اعمال نفوذ در پرونده‌های بستگان، رجال سیاسی و متهمان کلان اقتصادیبا اعمال نفوذ در مراجع قضایی و دستگاه‌های اجرایی حداکثر سوء استفاده مالی و اداری را به دست آورده است.
همچنین بسیاری از مسئولان بانکی که در این پرونده و اقدامات مجرمانه نقش داشتند با اعمال نفوذ اکبر طبری تبرئه شدند و در حال حاضر، این پرونده در دست رسیدگی قرار دارد.
فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است.

 

دریافت زمین و خانه و ویلا و ۲۰۰میلیارد ریال رشوه

نماینده دادستان : اکبر طبری بر اساس کیفرخواست متهم است به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشا، با وصف سردستگی، اخذ رشوه از حسن نجفی به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد ریال وجه نقد، اخذ زمین به مساحت ۳۰۰ متر مربع در خیابان کریم خان، اخذ زمینی مشجر به مساحت هزار و ۶۵۷ متر مربع واقع در قریه نجار کلای لواسان، اخذ آپارتمان اداری به مساحت ۱۰۸ متر مربع در مجتمع سانا، تسهیل وجه نقد به مبلغ ۱۰۰ هزار یورو، پولشویی از طریق تبدیل وجه نقد به سهام شرکت سیمان به مبلغ ۴۲ میلیارد ریال.
دریافت رشوه از رسول دانیال زاده به مبلغ ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال
دریافت رشوه از مصطفی نیاز آذری به میزان ۵ قطعه زمین و یک ویلا در بابلسر، معاوضه سه دستگاه آپارتمان مسکونی متعلق به رسول دانیال زاده که هر سه واقع در کامرانیه شمالی در ساختمان لومار است.

 

چند نکته درباره محاکمه «اکبر طبری»

 • اتاق کار او نزدیک دفتر رئیس قوه بود و در دستگاه قضایی چنان نفوذ داشت که طبق یک قانون نانوشته، حرف او در حکم دستور رئیس قوه قضائیه بود.
 • پرونده رسول دانیال‌زاده، ابربدهکار بانکی است که گفته می‌شود ۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشت و بازداشت شده بود ولی ناگهان آزاد شد و با رفع ممنوع‌الخروجی‌اش، از کشور گریخت. او سازنده یکی از لاکچری‌ترین برج‌های تهران بود و بعدها کاشف به عمل آمد که در جریان پرونده‌اش، پنت‌هاوس آن را به طبری رشوه داده بود. (دانیال‌زاده بعدها به ایران بازگردانده شد و در این پرونده محاکمه شد.)
 • با این اوصاف اگر نگوییم بزرگ‌ترین پرونده فساد در چهار دهه اخیر، می‌توانیم بگوییم که یکی از بزرگ‌ترین مفاسد اقتصادی در این پرونده مضبوط است.
 • رئیس سابق قوه قضائیه نیز باید در چارچوب قانون پاسخگوی عملکردش در قبال اکبر طبری باشد. یادمان نرود که همه در برابر قانون برابرند.

عصرایران

منبع: فارس

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=9680

2 Comments

 1. رضا

  همه در برابر قانون برابرند اما برخی برابرترند

 1. علی

  سلام
  به نظرم باید رئیس سابق قوه هم در دادگاه احضار از عمکردش دفاع کم، حتی اگر در این فساد دست نداشته باشد.

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند