خبر خوش برای برای بازنشستگان/ پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق تیرماه

01:072420۰

تاریخ انتشار:

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مابه‌التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت با حقوق افزایش یافته تیرماه به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

پی نوشت: شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دیروز درباره حقوق سال ۹۹ بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:  احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی برمبنای ۲۶ درصد افزایش حداقل مزد و نیز تسری به سایر سطوح برمبنای ۱۵ درصد به اضافه عدد ثابت حدود ۱۶۴ هزار تومان برای تیرماه صادر می‌شود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی بر مبنای افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق در تیرماه خبر داد.

شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره حقوق سال ۹۹ بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:  احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی برمبنای ۲۶ درصد افزایش حداقل مزد و نیز تسری به سایر سطوح برمبنای ۱۵ درصد به اضافه عدد ثابت حدود ۱۶۴ هزار تومان برای تیرماه صادر می‌شود.

به گفته وی، با تأمل و تدبیری که بنا به خواست کانون بازنشستگان و پیش‌کسوتان صورت گرفت، مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی پس از تصمیم شورای‌عالی کار برای حداقل مزد و مزد سایر سطوح تنظیم شد.

وی با بیان اینکه در ادامه این مسیر با تصویب هیئت امنای تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی برای افزایش سایر آیتم‌های مزدی نظیر خواربار و مسکن و… تصمیمات جدیدی گرفته خواهد شد، افزود:  بدون توجه به مسئله همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که به‌طور موازی در دولت در حال پیگیری است متناسب با توان منابع صندوق که متعلق به خود بیمه‌گذاران عزیز است اقدام می‌شود.

به گفته وی، در هر صورت مصر هستیم تا حداقل حقوق حداقل‌بگیران تأمین اجتماعی به حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نزدیک و در صورت امکان در سطوح مشابه منطبق گردد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=10289

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند