قطعه‌سازان برای تامین مواد اولیه مشکل دارند

قطعه‌سازان برای تامین مواد اولیه مشکل دارند

01:2955۰

تاریخ انتشار:

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به لزوم تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع قطعه ‌سازی از طریق بورس کالا این صنایع برای تامین به موقع مواد اولیه با مشکل مواجه شده‌اند.

محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه صنایع قطعه‌ سازی خودرو، اظهار داشت: برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز، صنایع قطعه‌ سازی باید از طریق بورس اقدام کنند و این موضوع مشکلاتی را برای تامین مواد اولیه بوجود آورده است.

وی با بیان اینکه پیش از این صنایع قطعه‌ سازی برای تهیه مواد اولیه صنایع مثل فولاد از سهمی بصورت مچینگ برخوردار بودند، افزود: البته این سهم به همان قیمت بورس به آن‌ها عرضه می‌شد اما فایده این نوع عرضه آن بود که نیاز صنایع به موقع و به اندازه تامین می‌شد.

رئیس انجمن صنایع همگن و قطعه‌ سازی کشور با بیان اینکه قطعه‌ سازان برای تامین مواد اولیه در بورس با مشکل مواجه هستند، گفت: با توجه به شرایط فعلی، قطعه‌ سازان برای تهیه ماده اولیه مورد نیاز تولید در بورس باید در انتظار عرضه بمانند در حالی که معلوم نیست چه میزان از کالای مورد نیاز و تقاضای آنها در این بازار عرضه شود.

نجفی منش با بیان اینکه این شرایط مشکلاتی را برای ایفای تعهدات بوجود می‌آورد، بیان داشت: در حالی که قطعه‌ سازان باید پاسخ‌گوی سفارش و تعهدات خود باشند اما معلوم نیست که بتوانند چه میزان از مواد اولیه مورد نیاز خود را در بورس تهیه کنند.

 

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=15063

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند