وام 100 میلیونی زوج‌ های جوان

شرط بسیار عجیب یک بانک برای ضامن وام ازدواج ! / درصد پایین مرگ!

02:33691۰

یکی از بانک‌ها رسمی کشور برای اعطای وام ازدواج به زوجی جوان، شرطی عجیب مبنی بر آوردن “ضامنی با درصد پایین مرگ” گذاشته است.

بعد از گزارش های پیاپی مبنی بر اینکه بانک ها کمی بیشتر مراعات زوج های جوان را کنند، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه سختگیری ها گویا عامدانه هم بیشتر شد.

امروز که در تقارن با روز ازدواج سالروز پیوند حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است به مشکل یکی از زوج های جوان در شرف ازدواج پرداخته ایم.

چندی پیش زوجی جوان با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفته و از روند اعطای وام ازدواج به آن ها گلایه های متعددی را مطرح کردند.

وعده های پوچ را بیندازید دور!

خانم جوان در ادامه به شرط عجیب یکی بانک ها برای اعطای وام ازدواج اشاره کرده و بیان می کند: یکی از بانک‌ها رسمی کشور که از بردن نام آن معذورم برای اعطای وام ازدواج از زوجین، طلب ضامن رسمی با سابقه کاری زیر ۱۲ سال  و با حقوق بالای ۳ میلیون تومان می کنند که نکته جالب اینجاست که در ادامه بیان شروط نکته قابل تاملی را مطرح می کنند. متصدی بانک با گفتن این جمله” ترجیحا ضامن نزدیک به فوت و پیر نباشد” منجر به تعجب ما شد.

حال سوال اینجاست که اگر سابقه کاری بالایی داشته باشد می تواند درخواست بازنشستگی کند, یا اگر بمیرد چه؟

اما مسئله مهم اینجاست. با چنان شرایطی که ارگان‌های دولتی کمتر افرادی را استخدام رسمی می‌کنند، چگونه زوج‌های جوان ضامن رسمی با سابقه کاری زیر ۱۲ سال پیدا کنند؟

اخرین شرایط وام ازدواج در اطلاعیه بانک مرکزی/ دروغگو چه کسی است؟

ضمانت یک نفر کارمند رسمی، پیمانی، بازنشسته دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهادها و موسسات عمومی ( نظیر شهرداری و بنیاد، کمیته امداد، هلال احمر)،کارگر یا کارمند شرکت‌های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال، با ارائه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و … امکان پذیر است.

به اطلاعیه بانک مرکزی مراجعه می کنیم با یک شرایط  عادی مواجه می شویم که هدف آن  تسهیل ازدواج و کمک به زوج های جوان است. اما به بانک ها مراجعه می کنیم می گویند: دست ما نیست, بانک مرکزی به ما ابلاغیه نداده است! این وسط چه کسی مقصر است ؟

شغل کاذب /۵ میلیون بدهید تا ضامن شوم!

خانم دیگری تماس میگیرد و می گوید: نمیتوانم ضامن پیدا کنم اما به سایت های مختلف که سر میزنم بعضی از کارمندان رسمی حدود ۵ میلیون طلب می کنند تا ضامن من شوند.علاوه بر همه این ها آن طرف از من سفته می گیرد. چرا پیگیری نمی کنید؟

جالب اینجاست هربانک برای خود یک روش مختلفی را در پیش گرفته و همچنان بانک مرکزی دست روی دست گذاشته و تماشا می کند. اما ما همچنان ما منتظریم یک جا این آقایان مسئول فکری به حال  زوج های جوان کنند.

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=11964

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند