تغییرات مهم در حقوق بازنشستگان

زمان واریز حقوق مرداد ماه بازنشستگان مشخص شد / بررسی مشکل همسان‌سازی مشاغل سخت و زیان‌آور

02:006711۷
فیش‌های حقوقی مرداد ماه صادر شده بود و مجدداً فیش حقوقی برای همسان‌سازی بازنشستگان صادر شد و قرار بر این شد که از امروز مبالغ همسان‌سازی به حسابشان واریز شود.
نصرالله دریابیگی، عضو کانون عالی بازنشستگان کشور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کارگرآنلاین با اشاره به زمان اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی بر اساس برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای قانون همسان سازی بازنشستگان بود.
او ادامه داد: بعد از ۱۰ سال مطالبه بازنشستگان در زمینه اجرای همسان‌سازی در نهایت ماه گذشته دولت با رد دیون ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود به تامین اجتماعی، سازمان را مکلف کرد تا قانون همسان‌سازی را برای بازنشستگان اجرا کند.
عضو کانون عالی بازنشستگان کشور گفت: باید از کسانی که تلاش کردند این خواسته ۱۰ ساله جامعه کارگری جامه عمل پوشانده شود، تشکر کرد. البته نقاط ضعف و قوتی دارد که باید با مذاکرات پیش رو آن را حل کنیم.
او ادامه داد: فیش‌های حقوقی مرداد ماه صادر شده بود و مجدداً فیش حقوقی برای همسان‌سازی بازنشستگان صادر شد و قرار بر این شد که از امروز مبالغ همسان‌سازی به حسابشان واریز شود. مهم این است که کسانی که در پایان سال ۹۸با ۳۰ سال سابقه کار یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان می‌گرفتند، با اجرای همسان‌سازی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. کسانی که ۳۵ سال سابقه داشتند و حداقل دستمزد را می‌گرفتند، با اجرای همسان‌سازی ۳ میلیون دریافتی خواهدن داشت. در حال حاضر فیش‌‌ها در سایت تامین اجتماعی قابل مشاهده است.
دریابیگی تصریح کرد: ما در یک کمیته هماهنگی از طرف بازنشسته‌ها با مسئولان سازمان تامین اجتماعی درباره همسان‌سازی بحث‌هایی کردیم و قرار بر این شد که بر اساس سابقه کار و بیمه‌پردازی اشخاص همسان‌سازی اجرا شود. الان فیش‌های حقوقی صادر شده و برخی بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور که حدود جمعیت ۲۰۰ هزار نفر هستند نگرانی‌هایی دارند که ما در جلسات آتی این کمیته این مسئله را مطرح خواهیم کرد.
لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=13228

7 Comments

 1. ابی

  سلام من که از کار افتاده هستم دویست و پنجاه تومن برام اضافه کردن آخه اینا رو کوجایه دردام بزارم

 1. علی

  سلام من که از کار افتاده کلی هستم ( قطع نخاعی ) ۱۵۰ هزار تومان متناسب سازی و ۱۰۰ هزار تومان حق مسکن با کمک معیشت که در جمع کلا ۲۵۰ هزار تومان اضافه کردن آخه این عدالته واقعا متاسفم

   1. یه بازنشسته

    حقوق تیرماه شما مگه چقدر بود؟

     1. علی

      سلام حقوق تیر ماه دریافتی من دو میلیون و چهل هزار تومان بود

 1. هدایت اله هدایتی

  سلام من الان از بهمن اقدام کردم بازشسته شود تا به امروز که ۹۹،۵،۲۱ به جای نرسید

 1. یه بازنشسته تامین اجتماعی

  ۱۴ سال گقتند همسان سازی یه عمل که رسید گفتند متناسب سازی بر مبنای عدالت!!!… یکی نیست بگه عدالت این بود که حقوقها رو بر مبنای تورم و سبد معیشت اضافه میکردید بعد میرفتید سراغ سابق و سنوات و….!!! ما چیزیرو گرون نکردیم که تاوانش رو داریم پس میدیم!!! اسم کجای این رو میذارید عدالت؟؟؟… حقوق بچه خودتون اگر سال گذشته استخدام شده باشه حاضریب بهش ۴۰۰-۵۰۰ تومن اضافه بشهه؟ حتی اگه حقوقش بالاباشه!!!!! مردم رو بیسواد و بیشعور حساب نکنید!!!!!!!!!!

 1. س

  دیروز یه قمقمه ساده آب واسه بچه م خریدم نودهزاربه نظر شما بقیه لوازم مدرسه بچه من چند میشه همسان سازی کردن 😂😂خدا ازتون نگذره ****

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند