تولید موتور جدید و ارتقا یافته XU تحت عنوان XU پلاس

تولید موتور جدید و ارتقا یافته XU تحت عنوان XU پلاس

02:0067۰

تاریخ انتشار:

یک مقام مسئول در شرکت (ایپکو) – از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو – از تولید موتور جدید و ارتقا یافته XU تحت عنوان XU پلاس در این شرکت خبر داد و اظهار کرد: این موتور در انواع مختلف خودروی سمند و همچنین خودروی پژو پارس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ارتقا موتور خودروهای پرتیراژ داخلی از جمله خودرو سمند و پژو پارس همواره مورد درخواست متقاضیان این خودروها قرار دارد. افزایش قدرت ، سرعت و شتاب  خودرو و کاهش مصرف سوخت و آلایندگی و استهلاک خودرو کمترین انتظار متقاضیان از خودروهای داخلی در شرایط فراهم نبودن امکان واردات خودروی خارجی است.

خودروسازان از مدتها قبل تلاش های خود را برای ارتقا پیشرانه محصولات خود آغاز کرده اند و به نظر می رسد این تلاش ها در حال به ثمر نشستن است.

بر اساس آخرین اخبار، مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) در این خصوص با اشاره به پروژه ارتقای موتور XU برای محصولات ایران خودرو اظهار کرده است:  تا اواخر مهر ماه سالجاری، حدود ۵۰ دستگاه از این موتور در خطوط ایران خودرو مونتاژ خواهد شد و در صورت تکمیل خطوط توسط سازندگان، تا پایان امسال این پروژه به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

کاهش رتبه آلایندگی و مصرف سوخت

مهدی رجبعلی با اشاره به تغییرات و بهبودهای انجام شده در موتورهای XU، اظهار کرد: رتبه آلایندگی این موتور ارتقا یافته و مصرف سوخت آن نیز حدود ۱.۲ لیتر کاهش یافته است. هم چنین توان گشتاور این محصول علاوه بر اینکه بهبود یافته، دارای منحنی یکنواخت تری شده و از حالت قله ای خارج شده است. این اقدام موجب می شود تا قابلیت کاهش مصرف سوخت و لذت رانندگی بیشتر برای محصول ایجاد شود

وی با اشاره به نسخه گازسوز این موتور، تصریح کرد: در بهبودهای صورت گرفته، سعی کردیم مشکلاتی که این موتور در حوزه گازسوز داشته را مرتفع کنیم تا هر چه بیشتر به موتورهای پایه گازسوز نزدیک شود.

مدیرعامل ایپکو این را هم گفته است که پنج نمونه از این موتورها در خطوط ایران خودرو تولید و برای آزمون های نهایی آماده شده و این موتورهای ارتقا یافته در محصولاتی مانند سمند و سورن و پژو پارس نصب خواهد شد.

 

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=15959

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند