بسته بندی خشکبار در منزل / کسب و کار خانگی با درآمد خوب

06:009642۰

بسته بندی خشکبار نیز مانند بسته بندی حبوبات در منزل درآمد قابل توجهی دارد به همین دلیل در این مطلب قصد داریم آموزش کامل راه اندازی بسته بندی خشکبار در منزل به شما آموزش دهیم  این آموزش شامل موارد زیر است :

 • نحوه گرفتن مجوز و راه اندازی بسته بندی خشکبار در منزل
 • سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی
 • میزان درآمد
 • طرح های خلاقانه بسته بندی خشکبار
 • نحوه بازاریابی و فروش

قیمت ها و درآمد ممکن است با توجه به نوسان قیمت ها تغییر کرده باشد

میزان سود و درآمد بسته بندی خشکبار در منزل چقدر است ؟

برای محاسبه میزان درآمد بسته بندی خشکبار باید هزینه ها را محاسبه درآمد را محاسبه و از هم کم کنید تا سود خالص به دست بیاید خوشبختانه سیاستی که در حوزه ی کار در منزل بسته بندی و به طور کلی کار در منزل اعمال می شود کارآفرینی با سرمایه کم است همین سیاست باعث شده است در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی شود مانند هزینه فضای تولیدی هزینه کنترل کیفیت هزینه آزمایشگاه و … طبق تحقیقات و محاسبات تیم منزل کار هزینه های بسته بندی خشکبار در منزل عبارت اند از :

 • هزینه ثبت برند و تهیه کاتالوگ
 • هزینه خرید دستگاه بسته بندی خشکبار
 • هزینه خرید مواد اولیه به صورت فله ایی
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه بازاریابی
 • هزینه نیروی کار ( در صورت تمایل )
 • هزینه طراحی و تولید پاکت های بسته بندی

به طور متوسط سود خالص هر بسته در سال ۹۸ ۱۵۰۰تا ۲۳۰۰ تومان است اگر میانگین ۲۱۰۰ تومان را در نظر بگیریم با فروش فقط ۲۰۰ بسته در روز ماهیانه بیش از ۱۲ میلیون تومان درآمد خواهید داشت که رسیدن به این تعداد فروش کار سختی نیست ! با توجه به افزایش قیمت ها در سال ۹۹ طبیعتا سود خالص هر بسته و سرمایه اولیه مورد نیاز به صورت موازی بالا رفته است.

سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی بسته بندی خشکبار

برای شروع کارآفرینی در منزل ( کار در منزل ) نیاز به سرمایه گذاری زیادی نیست با ۵-۶ میلیون تومان هم می شود کسب و کاری پر سود را راه اندازی کرد بیش ترین هزینه ایی که باید انجام دهید برای خرید دستگاه بسته بندی و مواد اولیه است ، برای تهیه دستگاه بسته بندی خشکبار در منزل به موارد زیر دقت نمایید :

 1. چون مصرف خانگی است دستگاهی را بخرید که برق مصرفی تک فاز داشته باشد
 2. ارتفاع دستگاه از سقف خانه تان بلند تر نباشد
 3. معمولا ارتفاع این دستگاه ها ۲ تا ۲٫۵ متر است
 4. بهتر است دستگاه نیمه اتومات تهیه نمایید
 5. به خدمات قبل و پس از فروش دقت نمایید
 6. با کسانی که در این راه تجربه دارند مشورت کنید

قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار تمام اتومات به طور معمول بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان (در سال ۹۸) است اما قیمت دستگاه نیمه اتومات۳ تا ۵ میلیون تومان (در سال ۹۸)  می باشد.

پیشنهاد می شود برای شروع مواداولیه را کم بخرید حتما قبل از خرید محصولات را تست کنید تا از کیفیت آن ها اطمینان کسب کنید ، ابتدا برای خرید مواد اولیه از عمده فروش ها خرید کنید  پس از مدتی مواد اولیه را می توانید از تولید کننده تهیه نمایید . تهیه مواد اولیه از تولید کننده دو مزیت دارد :۱ – محصولات تازه هستند ۲- قیمت ها بسیار کم تر است و شما واسط ها را کنار گذاشته اید .

نحوه گرفتن مجوز و راه اندازی بسته بندی خشکبار در منزل

برای شروع باید به جهاد کشاورزی مراجعه نمایید بخشی در این سازمان وجود دارد به نام مشاغل خانگی درآن واحد درخواست خود را مطرح می نمایید پس از آن نامه ایی از سوی جهاد کشاورزی به شبکه بهداشت صادر می گردد بعد از ارجاع نامه به شبکه بهداشت ماموران بهداشت برای بررسی محیطی به محل پیشنهادی شما مراجعه می کنند در صورت تایید محل توسط شبکه بهداشت باید آزمایش عدم اعتیاد انجام دهید سپس اقدامات لازم برای ثبت برند و در نهایت می توانید کار خود را شروع کنید .

رمز موفقیت در بسته بندی خشکبار

برای موفقیت در بسته بندی خشکبار در منزل باید به چند نکته توجه نماید بهتر است بدانید که رقابت در این کار زیاد است اما با رعایت چند نکته به راحتی می توان از رقبا پیشی گرفت.

 1. کیفیت محصول : هرچه کیفیت بهتر باشد معمولا قیمتش بیشتر است هیچ گاه کیفیت را فدای هزینه نکنید کیفیت بهترین تبلیغ برای شما است و مشتریان را به مشتریان وفادار تبدیل می کند تاثییر کیفیت محصولات در دراز مدت کاملا مشهود است تاکید می شود حتی اگر سودتان کم تر می شود باز هم از بهترین کیفیت ها استفاده نمایید چرا که تعداد فروش بسته ها به مرور زمان افزایش می باید و سود خالص هر بسته جبران می شود
 2. بسته بندی خلاقانه : زمانی که در این حرفه کار خود را آغاز می کنید هیچ کس شما را نمی شناسد با کمی خلاقیت در بسته بندی می توانید از همان ابتدا با قدرت شروع کرد متاسفانه یا خوشبختانه در بسته بندی خشکبار خیلی طرح های زیبا و شکیل  مشاهده نمی کنیم  با کمی خلاقیت می توان متمایز شد.
 3. برند سازی کنید : برند هر محصول به معنی تصور مشتری از محصول است حال با طرح های زیبا بر روی بسته بندی و همچنین انتخاب نام تجاری هوشمند بر روی محصولات با کم ترین هزینه می توانید نام برند خود را بر ذهن مشتری حک نمایید.
 4. تست رایگان : در هایپرمارکت های بزرگ استند های قرار دهید و به مشتریان محصولات خود را به صورت تست ارایه دهید .
 5. بازار هدف را بشناسید : یک ایده خلاقانه که چند روزی ذهن من درگیر خودش کرده بود این است که شما می توانید با سازمان های بزرگ قرار داد ببیندید به عنوان مثال بانک ها معمولا قبل از عید برای کارمندان خود بسته های خشکبار تهیه می کنند یا هنگام برگزاری سمینار توسط شرکت نفت ، بانک ها ، دانشگاه ها و … هدیه هایی به دعوت شدگان اهدا می کنند ، شما می توانید با مدیر تدارکات سازمان ها مذاکر کنید و بسته های خشکبار با آرم سازمان و برند شما تولید کنید این کار تاثییر بسیار زیادی در موفقیت شما دارد.

چرا بسته بندی خشکبار در منزل سود آور است ؟

همانطور که می دانید خشکبار شامل موارد زیر است :

 •  پسته
 • بادام
 • فندق
 • گردو
 • کشمش
 • کشمش سبز
 • کشمش سبز تیزابی
 • انجیر
 • انجیر خشک
 • آجیل

این حجم از تنوع محصولات باعث شده خشکبار بازار جذابی داشته باشد شما با یک بار مجوز گرفتن و یک دستگاه می توانید تمامی محصولات بالا را تولید و بسته بندی کنید .

دومین نکته مصرف بالا است خشکبار در ایران مصرف زیادی دارد

سومین نکته این است که خشکبار محصول بومی ایران می باشد و قیمت آن نسبت به بسیاری از کشور های دیگر پایین تر است و متاسفانه به دلیل عدم آشنایی کارآفرینان به بازار خارج از کشور صادرات کمی داریم شما می توانید با صادرات خشکبار در بسته بندی های لاکچری سود کلانی داشته باشید .

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=12527

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند