بررسی وضعیت فعالیت دانشگاه‌ ها

بررسی وضعیت فعالیت دانشگاه‌ ها در مهر

01:0547۰

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: آغاز آموزش حضوری به معنای آوردن همه دانشجویان به دانشگاه نیست بلکه برای حضور آنها، اولویت‌بندی می‌شود و مشروط به این است که واکسیناسیون انجام شده باشد.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه «گفت‌وگوی علمی» رادیو گفت‌ و گو در مورد بایدها و نبایدهای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: تمام تلاش ما برای مهر۱۴۰۰ این است که پس از سه ترم آموزش الکترونیکی به سمت آموزش حضوری برویم.

وی تصریح کرد: سلامتی اساتید و دانشجویان در اولویت است و رایزنی‌هایی برای هموار کردن شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه انجام شده است.

خاکی صدیق با بیان اینکه در وزارت علوم، شرایط بازگشایی در شرایط بیماری به صورت تخصصی بررسی شده است، ادامه داد: اولویت اول سلامتی است و آغاز آموزش حضوری به معنای آوردن همه دانشجویان به دانشگاه نیست بلکه برای حضور آنها، اولویت‌بندی می شود و مشروط به آن است که واکسیناسیون انجام شده باشد.

وی با بیان اینکه هیچ اجباری از سوی وزارت علوم به وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه‌ها وجود نداشته است، تصریح کرد: تعطیلی مطلق آموزش تا زمانی که یک بیمار کرونایی در کشور نباشد، لطمه‌هایی را به نظام آموزشی خواهد زد.

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار کرد: در هر حال نمی‌توانیم در مهر ۱۴۰۰ مانند قبل از اسفند ۱۳۹۸ پذیرای همه دانشجویان باشیم.

وی با اشاره به کارگروه‌های تخصصی متشکل از اعضای وزارت علوم و بهداشت برای بررسی بازگشایی دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: در شرایط بیماری نمی‌توان برای مهر ۱۴۰۰ با اطمینان سخن گفت و بستگی به شرایط کشور در اواخر شهریور دارد اما نباید رفع تکلیف کنیم و باید تلاش خود را به کار گیریم.

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=23778

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند