تحلیلی بر روند بازار سرمایه

بازار سهام در چهارمین روز اوج

01:1960۰

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بیش از یک درصد در ۱۵ دقیقه رشد کرد.

با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا مانند سه روز قبلی این هفته از عرضه بیشتر بود و این تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز باعث روند صعودی شاخص کل شد.

به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌های جهانی، توقف فروش سهام عدالت و تثبیت قیمت دلار بالای ۲۵ هزار تومان از دلایل شروع رشد شاخص کل بازار سهام بود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای پالایشی بیشترین تقاضا را در بورس داشتند و از طرفی نیز اکثر نمادهای شاخص‌ساز با تقاضای خوبی همراه بودند.

امروز شاخص هم‌وزن نیز روند مثبت داشت و این روند مثبت نشان از کلیت سبز پوش بازار سهام امروز است.

در چند روز گذشته روند معاملات بازار سهام بهبود چشم‌گیری داشته و ارزش معاملات نیز در حوالی ۱۰ هزار میلیارد تومان تثبیت شده است و این نشانه خوبی برای بازار سهام است.

نمادهای فملی، فولاد، شپنا و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند و گروه‌های خودرویی، پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی در ادامه روند مثبت خود در چند روز گذشته امروز نیز روند صعودی دارند.

به گفته برخی کارشناسان برای بهبود روند بازار سهام باید در وهله اول اعتماد به بازار سهام بازگردد و عرضه و تقاضا به تعادل برسد و تا زمانی که این اتفاقات عملی نشده است نمی‌توان به پایان روند نوسانی بازار سهام امیدوار بود.

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=18175