فساد سنگین در روابط قطعه سازان

افزایش قیمت مواد اولیه برای ساخت قطعات خودرو

01:41267۰

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: قیمت نهاده‌های تولید برای ساخت قطعات خودرو به شدت افزایش یافته است.

محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با اشاره به محدودیت‌های موجود در مسیر تامین مواد اولیه برای تولید داخل گفت: درحال‌حاضر در تولید و توزیع مواد اولیه با مشکلات متعددی رو به رو هستیم.

با توجه به اینکه نهضت ساخت داخل شروع شده، مصرف مواد اولیه افزایش یافته است، اما در توزیع آن بین صنایع به مشکل برخورده‌ایم. او بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ دلار، قیمت مواد اولیه به شدت افزایش یافته است، از طرفی به دلیل اینکه عرضه به موقع انجام نمی‌شود، مشکلات زیادی به وجود می‌آید و به دنبال آن شاهد رقابت نادرست هستیم.

نجفی منش گفت: درحال‌حاضر عنوان می‌شود که مواد اولیه و قطعات باید در بورس عرضه شود که همین موضوع می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و باید بازار را به گونه‌ای مدیریت کرد که عرضه مواد اولیه متناسب شود و قیمت‌ها به تعادل برسد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ادامه داد: ما می‌توانیم قطعات کالا‌هایی مانند خودرو‌های سنگین و اتوبوس و… را تامین می‌کنیم، اما مابقی بر عهده دیگر قطعه سازان است.

او در خصوص افزایش قیمت نهاده‌های تولید برای ساخت قطعات خودرو، بیان کرد: به شدت شاهد افزایش قیمت مواد اولیه هستیم.

نجفی منش افزود: درخواست داریم سیستم مچینگ شروع به کار کند. قیمت‌گذاری هر چه باشد خروجی هم همان خواهد بود در نتیجه باید قیمت ورودی مواد اولیه کنترل شود، اگر عرضه مواد اولیه کافی باشد تولید به حرکت می‌اُفتد در نتیجه می‌توانید قطعات مورد نیاز صنایع را در داخل کشور تولید کنیم.

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=16291

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند