اجرایی نشدن طرح یارانه کالایی

اجرایی نشدن طرح یارانه کالایی

01:25178۰

در حالی که نمایندگان مجلس – تدوین کنندگان طرح یارانه کالایی –  بر اجرای این طرح از ابتدای مهرماه ۱۳۹۹ تاکید داشتند این یارانه در موعد مقرر اجرا نشد و برخی گزارش ها ملاحظات دولت را علت تاخیر اجرای این طرح اعلام می‌کنند.

چشم انتظاری اقشار گرفتار در چمبره گرانی کالای اساسی به طرح یارانه کالایی مجلس است که قرار بود از ابتدای مهر اجرایی شود اما مهرماه از نیمه گذشت و خبری از اجرای این طرح نشد.

پیگیری های انجام شده توسط رسانه ها سررشته این تاخیر را به دولت می رساند.

سید محمد رضا میرتاج الدینی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره آخرین وضعیت اعطای یارانه کالایی به ۶۰ میلیون ایرانی اظهار کرده است: این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصویب و کلیات آن نیز در صحن علنی مجلس به تصویب رسیده است اما به دلیل ملاحظات دولت مجددا به کمیسیون برگشت و جزئیات آن از هفته بعد در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

میرتاج الدینی خاطرنشان کرد: پس از تصویب جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی مردم در صحن علنی مجلس یارانه کالایی مردم از ۱ مهر محاسبه خواهد شد و به یارانه کالایی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اعتبار یارانه کالایی به  ۶۰ میلیون ایرانی تعلق خواهد گرفت که ۲۰ میلیون نفر ۲ برابر و برای ۴۰ میلیون نفر نیز به صورت عادی واریز خواهد شد و با این یارانه غیرنقدی صرفا می‌توان از فروشگاه‌هایی که بعدا اعلام می‌شود خرید‌ها را صورت دهند.

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=16986

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند