مجلس واردات خودروی دست دوم را آزاد کرد

آیا واردات خودرو آزاد شد؟

01:29130۰

لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۰ به مجلس امروز در حالی به مجلس ارائه شد که در آن حقوق ورود قابل توجه ای برای خودرو در نظر گرفته شده است.

در بودجه پیشنهادی دولت دو هزار میلیارد تومان تحت عنوان حقوق ورودی خودرو در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه در بودجه سال گذشته این رقم تنها ۱۰۰ هزار تومان بوده شاید بتوان گفت زمزمه های مطرح شده در خصوص واردات خودرو در حال تحقق است.

به گفته فعالان اقتصادی دولت هر سال در بودجه ردیف تعرفه برای واردات خودروهای عمومی از جمله آمبولانس، خودروهای عمومی، خودرو برای ارگان های خاص و … تعیین می کند اما رقم پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۰ با رقم گنجانده شده در بودجه سال ۱۳۹۹ تفاوت معنی داری دارد.

دولت در حالی اقدام به پیش بینی حقوق ورودی خودرو در بودجه سال ۱۴۰۰ کرده است که طی هفته های اخیر بهارستان نشین ها در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو هار مسیر برای واردات خودرو پیش بینی کرده بودند. هر چند این طرح  هنوز در صحن علنی مجلس تصویب نشده، اما رقم پیش بینی شده در بودجه ۱۴۰۰ نشان می دهد که اتفاقاتی در این زمینه در حال رخ دادن است که شاید بتوان آن را به آزاد شدن واردات خودرو نسبت داد.

لینک کوتاه
http://eghtesadeghate.ir/?p=18567